Kasia i Andrzej od wielu lat mieszkają w USA. Jednak dzień zaślubin i powiedzenia sakramentalnego „TAK” zaplanowali w swoich rodzinnych stronach — w Witowie. Ta niewielka wieś położona jest w Małopolsce, w gminie Kościelisko. Większość obszaru Witowa położona jest na terenie Tatr Zachodnich i została objęta ochroną w ramach Tatrzańskiego Parku Narodowego. Malowniczy, górski krajobraz i wspaniałe widoki zdecydowanie były atutem, a mnie jako fotografowi ślubnemu dodały skrzydeł i pozwoliły na utrwalenie pięknych kadrów. Oczywiście główne skrzypce odegrała Młoda Para, bez ich zaangażowania i pozytywnego podejścia nie byłoby takiego efektu.

   Choć od rana bardzo padało, to jednak tuż przed wyjazdem do Kościoła pogoda zdecydowanie się poprawiła. Wszyscy goście oraz narzeczeni mogli pojechać bryczkami. Ślub odbył się w małym, uroczym Kościele, którego charakter idealnie odzwierciedlał górski klimat. Para młoda wystąpiła w tradycyjnych, góralskich strojach. Towarzyszyły im druhny i druhowie. Przyjęcie weselne odbyło się natomiast na podwórku Kasi — w namiocie, który był cudnie przystrojony.

   Przyznam szczerze, że jako fotograf ślubny miałam pierwszy raz okazję uczestniczyć w takiej ceremonii. Było to typowe góralskie wesele, ale z umiejętnie wplecionymi elementami amerykańskimi. Muszę przyznać, że Kasi i Andrzejowi organizacja wesela udała się idealnie! Zadbali naprawdę o każdy szczegół — cudne zaproszenia, piękne kwiaty na stołach, świece stwarzające niezapomniany klimat. Młodzi bawili się wspaniale — nie schodzili z parkietu. Przecież o to chodzi, aby na własnym weselu wytańczyć się ze wszystkimi do białego rana! Podczas przyjęcia wyjechaliśmy także na górę, skąd roztaczały się piękne widoki. Pojawiła się także duża tęcza. Dzięki temu udało nam się zrobić krótką sesję plenerową, na którą młodzi zabrali swoich przyjaciół. Młodzi, pełni energii i radości, cieszący się życiem i jednocześnie przywiązani do tradycji i rodzinnych korzeni – tak będę wspominać sesję ślubną Kasi i Andrzeja.

   SHARE
   KOMENTARZ